Já a architektura

Já a architektura? To je celkem dlouhý příběh. Už jako malé dítě mě můj dědeček vodil po Brně a ukazoval mi zajímavé stavby a protože byl stavař, tak mě přivedl k zájmu o architekturu. Byl jsem přesně takové to "chytré dítě", které ještě neumělo pořádně mluvit, ale opakovalo že na Staré radnici je pozdně gotický poltál a lenesanční věž :-) Takže tak nějak to začalo. 

Potom jsem si začal sám shánět knížky a materiály hlavně o Brně, potkal jsem svůj velký vzor, kterým je paní Milena Flodrová, která podle mně o Brně ví úplně všechno a ještě to dokáže neuvěřitelným způsobem zprostředkovat dalším. Až budu velký kluk, chtěl bych být jako paní Milena. 

K provázení jsem se dostal vlastně úplně náhodou. Kdysi jsem zval svoje kamarády aby přijeli do Brna a oni mi na to řekli, že Brno je hrozná nuda a že tady není nic zajímavého. A to mně jako správného brněnského patriota naštvalo a řekl jsem si, že jim ukážu, že to není pravda. A tak jsem začal provádět, nejprve kamarády, potom se vytvořila skupina, které jsem začal říkal Kulturní úderka, která začala tak trochu žít vlastním životem, protože na prohlídky začalo chodit čím dál víc lidí a byly to známí známých a najednou nás bylo třeba padesát v jedné skupině. 

Asi před deseti lety začal spolupracovat s TIC Brno, se kterým spolupráce pokračuje i nadále a dostali jsme se do fáze, že kromě jednotlivých prohlídek jsem například připravil projekt roku 2020 Brno Industrial, který mapuje bohatou historii textilního průmyslu v Brně. 

Dalšími spolupracovníky jsou například Brno film office pro kterou připravuji Lokacion tours pro filmové lokační manažery. Nebo Centrála cestovního ruchu JmK. 

Já vždycky tvrdím, že Brno není destinace typu Olomouc, Telč nebo Praha, je to taková destinace na druhý pohled. A to se snažím všem klientům ukázat. Prostě Brno jiným pohledem. Mimo Brna jsem ale schopen připravit trasu i po jiných místech nejen v České republice, ale i v zahraničí. Jediný můj handicap je, že provádím pouze v českém jazyce. 

Lokacion tour pro Brno film office
Lokacion tour pro Brno film office
Vídeň 2019
Vídeň 2019
Moje oblíbená, opuštěný vůdce :-)
Moje oblíbená, opuštěný vůdce :-)

Máte zájem o soukromou prohlídku?